برای گریل کردن مواد غذایی مختلف چقدر زمان لازم است.

برای گریل کردن مواد غذایی مختلف چقدر زمان لازم است.

هر ماده غذایی برای گریل شدن به زمان خاص خود نیاز دارد. البته این زمان دقیق نیست و براساس نوع دستگاه مورد استفاده، میزان حرارت دستگاه در زمان گریل، نوع ماده غذایی و غیره … متفاوت است. در این مقاله با زمان تقریبی مورد نیاز برای گریل‌‌کردن مواد غذایی مختلف آشنا خواهید شد.

گوشت قرمز

درصورتی‌که ضخامت گوشت یک تا دو سانتی‌متر باشد، برای هر طرف آن به طور متوسط ۵ تا ۸ دقیقه زمان لازم است. برای برش‌های گوشت با ضخامت ۲ تا ۴ سانتی‌متر، زمان لازم برای گریل‌کردن هر طرف ۶ تا ۱۰ دقیقه است. برای ضخامت‌های بیشتر از این، پس از حرارت‌دادن هر طرف به‌مدت ۶ تا ۱۰ دقیقه برش گوشت را در یک گوشه که حرارت کمتری دارد قرار دهید تا مغزپخت شود. برای گوشت گوسفند و یا گوشتی که از قبل در آب‌لیمو و نمک خوابانده شده است، زمان پخت کمتر است.

مرغ

تکه‌های برش خورده مرغ که ضخامتی در حدود ۲ سانتی‌متر دارند به زمان حدود ۶ دقیقه برای هر طرف نیاز دارند تا گریل شوند. تکه‌های جوجه یا مرغ که استخوان دارند باید با حرارت کمتر و زمان بیشتری گریل شوند تا حرارت به عمق آن‌ها برسد. به همین دلیل برای گریل‌کردن قطعات با استخوان به زمانی در حدود ۸ دقیقه نیاز است.

غذاهای دریایی

برای از بین بردن بوی زُهم ماهی، ماهی را به نمک، فلفل سیاه و سیر آغشته کنید و کمی قبل از پخت به آن آب‌لیموی تازه بزنید. برای گریل‌کردن تکه‌های ماهی با ضخامت دو تا سه سانتی متر، به ۱۰ دقیقه زمان نیاز است. هر طرف را به مدت ۵ تا ۷ دقیقه حرارت دهید. برای کباب کردن یک ماهی کامل که در حدود ۲ کیلوگرم وزن دارد، به ۳۰ تا ۴۰ دقیقه زمان نیاز است. می‌توانید این ماهی را به صورت درسته در فویل بپیچید و حرارت دهید.

محصولات گوشتی فرآوری شده

زمان لازم برای گریل‌کردن همبرگرهای نازک که قطری کمتر از یک سانتی‌متر دارند حدود ۵ دقیقه برای هر طرف است یعنی در مجموع ۱۰ دقیقه زمان لازم دارد. همبرگرهایی که قطر بیشتری دارند به زمان بیشتری برای پخت نیاز دارند. برای گریل‌کردن سوسیس و کوکتل، هر طرف آن را در حدود ۲ تا ۴ دقیقه بر روی دستگاه گریل قرار دهید تا آماده شود.

سبزیجات

زمان مورد نیاز برای گریل‌کردن هر سبزی با دیگری متفاوت است. برای گریل کردن فلفل به ۴ تا ۵ دقیقه زمان نیاز است. برای بادمجان با پوست در حدود ۵ تا ۸ دقیقه زمان نیاز است. گریل‌کردن قارچ متوسط حدود ۳ تا ۴ دقیقه زمان می‌برد. گوجه فرنگی به حدود ۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *