نکات لازم برای گریل کردن حرفه‌ای

نکات لازم برای گریل کردن حرفه‌ای

گریل کردن در صورتی که به درستی انجام شود، یکی از بهترین روش‌های پخت است. بهترین راه‌کار برای گریل کردن حرفه‌ای علاوه بر رعایت نکات زیر، تجربه کردن است. در این مقاله شما را با تکنیک‌هایی ساده برای گریل کردن سریع و حرفه‌ای آشنا خواهیم کرد.

۱– قبل از شروع پخت، دستگاه گریلی که از آن استفاده می‌کنید را به خوبی تمیز کنید تا باقی‌مانده‌های مواد غذایی از پخت و پزهای قبلی در آن باقی نماند. برای این کار می‌توانید از برس‌های سیمی کمک بگیرید.

۲– هیچگاه لایه بسیار ضخیم و یا بسیار نازک از گوشت را گریل نکنید. گریل کردن لایه بسیار ضخیم از گوشت باعث می‌شود که سطح خارجی گوشت بسوزد و سطح داخلی آن خام باقی بماند. گریل کردن لایه بسیار نازک هم باعث خشک شدن گوشت می‌شود.

۳– برای خوش‌طعم شدن گوشت گریل، دقت داشته باشید که حتما اجاق گاز و یا ماهی‌تابه‌ی گریل را از قبل گرم کنید. فر را قبل از گریل به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روشن کنید.

۴– هیچ‌گاه گوشت فریز شده را گریل نکنید. دمای مواد غذایی که قصد گریل کردن آن‌ها را دارید باید در حد دمای اتاق باشد. به همین خاطر می‌توانید گوشت را از شب قبل از فریزر خارج کرده و در یخچال نگهدارید و کمی قبل از گریل کردن از یخچال خارج کنید.

۵– استفاده از انواع سس‌ها و ادویه‌ها برای مزه‌دار کردن گوشت باعث خوشمزه‌تر شدن آن می‌شود. هر چه بیشتر گوشت را بخوابانید، سس و ادویه بیشتر در آن نفوذ می‌کند و ‌خوش‌طعم‌تر می‌شود. دقت کنید که قبل از گریل اضافه‌های سس را از گوشت‌تان پاک کنید تا درون دستگاه چکه نکند.

۶– برای زیر و رو کردن مواد غذایی در حال گریل، از انبر به‌جای چنگال و چاقو استفاده کنید. چاقو و چنگال به بافت گوشت آسیب می‌رسانند و باعث چکه کردن آب آن می‌شوند.

در انجام یک گریل حرفه‌ای تجربه حرف اول را می‌زند. این‌که از چه نوع وسیله‌ای برای گریل کردن استفاده می‌کنید و یا چه نوع ماده غذایی و یا گوشتی را گریل می‌کنید به طور مستقیم بر پخت ماده غذایی شما تاثیر می‌گذارد. برای آگاهی بیشتر در مورد زمان لازم برای پخت انواع مختلف گوشت‌ها مقاله “برای گریل کردن مواد غذایی مختلف چقدر زمان لازم است” را مطالعه کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *