چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه

چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه

در خانه و آپارتمان­های کوچک امروزی، چیدمان و طراحی دکوراسیون­های داخلی از اهمیت ویژه­ای برخوردار است. بنابر­این تصمیم گرفتیم در پست­های متوالی نکاتی از نحوه چیدمان و طراحی قسمت­های مختلف یک آپارتمان را به شما بگوییم. در این مطلب اختصاصا در خصوص چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه می­نویسیم.

چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه

خانه ای از رنگ و نور

اهمیت رنگ­بندی اجزا و میزان نور و روشنایی آن بر کسی پوشیده نیست . ولی مقوله رنگ از آن دسته جنبه­هایی ست که با احساس درونی شما پیوند دارد. و مستقیما بایستی با دست خودتان انتخاب و تجربه شود.

سبک رنگ تاثیر

رنگ تاثیر بر فضا تاثیر بر محیط
رنگ های روشن              رنگ های خنثی             رنگ های چوپ سفید بزرگتر و فضادارتر شدن اتاق آرامش و سکون
رنگ های نیمه روشن تا خنثی اندکی کوچک شدن فضا سنت گرایی
زمینه های پررنگ و تند     چوب تیره                    سیاه کوچک شدن فضا محو شدن مرزها کم تر شدن ارتفاع سقف دراماتیک و سنت گرایی   کهنه و قدیمی
رنگ های پاییزی             قهوه ای سوخته           سرخ کوچک شدن فضا به میزان زیادی گرم و خودمانی و صمیمی

اولین قدم برای چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه این است که مطابق تصورات ذهنی کد­بانوی خانه پیش بروید. بانوی خانه اکثر اوقات خود را در آشپزخانه می­گذراند. انتخاب رنگ و طرحی که مطابق سلیقه بانو باشد از اهمیت ویژه ­ای برخوردار است.

ما در این مقاله به صورت نکات کلیدی به شما در انتخاب چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه خود کمک می­کنیم.

کابینت ­ها فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال می­کنند. انتخاب طرح زیبا و رنگ مناسب با سایز آشپزخانه تاثیر بسزایی در جلوه آشپزخانه شما دارد.

اگر برای دکوراسیون پذیرایی و مبلمان خود طرحی کلاسیک در ذهن دارید. استفاده از کابینت­هایی با طرح­های کلاسیک با تاج­های ابزار­خورده متنوع و قرینه­سازی زیبای آن­ها و سر­ستونه­ای منبت­کاری شده مناسب است.

چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه

برای دکوراسیون و مبلمان مدرن، استفاده از کابینت­هایی با طراحی مدرن به تناسب وسایل خانه شما کمک می­کند.

چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه

در انتخاب تعداد و مدل کابینت، به مقدار نیاز خود جهت سامان دادن به وسایل کابینتی دقت کنید. شما می­توانید از کابینت­های کشویی یا تاشو برای آشپزخانه­های کوچک استفاده کنید.

چیدمان داخل کابینت ها برای داشتن آشپزخانه­ای مرتب و منظم نکته قابل توجهی ست. ظروفی که جهت تزیین استفاده نمی­شوند، مواد غذایی خشک که نیاز به یخچال ندارند و شوینده­ها را بایستی در کابینت­ها جا داد.

چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه

البته می­توانید از برخی از ظروف در قفسه­های بازی که در آشپزخانه وجود دارند استفاده کنید. این ظروف زیبایی طبیعی­ای به آشپزخانه شما می­بخشند.

برای تامین نور آشپزخانه از نور طبیعی و مصنوعی استفاده می­کنیم. نور طبیعی از طریق پنجره تامین می­گردد. جهت تامین نور مصنوعی نیز می­توان از لوستر­های متناسب با طراحی (مدرن یا کلاسیک) استفاده کرد.

چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه

در انتخاب رنگ پرده آشپزخانه باید سراغ رنگ­های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی ملایم بروید تا اشتهایتان را برای غذا خوردن تحریک کند. البته رنگ پرده آشپزخانه باید با لوازم خاص آن و دکوراسیون همخوانی داشته باشد. به خصوص رنگ کابینت های خانه که در انتخاب رنگ پرده بسیار مهم هستند.

اگر آشپزخانه کوچکی دارید از پرده­های نازک و رنگ روشن استفاده کنید.

چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه

سینک آشپزخانه ضمن توجه به رنگ و مدل آن، بایستی نیاز شما را کاملا تامین کند. بهتر است از سینک­های دو یا سه لگنه استفاده کنید.

چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه

اپن یا جزیره آشپزخانه به دلیل اینکه از فضای پذیرایی یا نشیمن قابل رویت می­باشد. در زیبایی آشپزخانه موثر و مهم می­باشد. می­توانید از سیستم روشنایی هالوژنی در سقف اپن استفاده کنید. در سطح کانتر اپن از سنگ­های معدنی با رگه­های طبیعی و یا چوب­های طبیعی با بافت و گره های­طبیعی استفاده کنید که جلوه­ای بسیار زیبا به دکوراسیون آشپزخانه شما می­دهد.

چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *