کودک را از راه پله‌ دور نگه‌دارید – بخش اول

کودک را از راه پله‌ دور نگه‌دارید – بخش اول

به‌ گزارش مرکز پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، روزانه ۸۰۰۰ کودک به دلیل آسیب‌دیدن در پیامد افتادن از بلندی در بخش‌های اورژانس بیمارستان‌های آمریکا بستری می‌شوند. این آمار سالانه نزدیک به ۳ میلیون آسیب‌دیده می‌شود.

راه‌پله‌های داخل خانه‌ها از جاهایی است که بیشترین آمار افتادن کودکان از بلندی را به خود اختصاص داده است. خوشبختانه راهکارهای سریع و آسانی برای دورنگه‌داشتن کودکان از راه‌پله‌ها در دسترس است. هرچیزی که شما می‌خواهید درباره راهبندهای کودکان بدانید می‌توانید اینجا بخوانید.

دسترسی کودک به راه پله را محدود کنید

اگر بیشتر راهنماهای نگهداری کودکان را خوانده باشید، آن ها یک الگو را به شما آموزش می‌دهند؛ ساده‌ترین راه این است که نگذارید کودک به راه‌پله و پله‌ها نزدیک شود.

برای راه پله ها، راهبند بگذارید

بهترین راه برای دورنگه‌داشتن کودکان این است که برای راه‌پله‌ها در یا راهبند بگذارید. چنانچه کودک شما در نزدیک راه‌پله راه می‌رود با دیدن پله‌ها کنجکاو می‌شود و به سمت پله‌ها می‌رود. این در و راهبند نمی‌گذارد او به راه‌پله دسترسی پیدا کند و در پله‌ها کله‌پا شود. نگران این نباشید که راهبند گذاشتن راه‌پله، برای خودتان دردسرساز باشد. باور کنید به‌زودی با آن کنار می‌آیید و آن را بهترین یار خود در نگهداری کودک‌تان می‌یابید.

راهبندی مناسب خود و کودک‌تان انتخاب کنید

پیش ازاین که بیرون بروید و یک راهبند راه پله قدیمی بخرید، باید سبک و شیوه زندگی و ویژگی‌های محیط خود را بررسی کنید زیرا انواع دروازه یا حصار به کار همه راه‌پله‌ها، خانه‌ها و هر وضعیتی نمی‌آید.

برای نمونه، شما برای انتخاب راهبند مناسب خانه و زندگی خود باید نکات زیر را بررسی کنید:

ـ آیا روزانه از راه‌پله‌ها بیش‌ازاندازه استفاده می‌کنید؟

اگر چنین است شما به در و راهبندی نیاز دارید که دروازه آن در سریع‌ترین زمان ممکن باز و بسته شود.

ـ آیا وسایل و لباس‌ها را باید از راه‌پله بالا و پایین ببرید؟

اگر چنین است شما به دروازه‌ای نیاز دارید که بتوانید با یک دست آن را باز و بسته کنید.

ـ آیا شما با راهبند کودک، نه‌تنها دسترسی به راه‌پله بلکه دسترسی به یک فضا یا اتاق مشترک مانند اتاق پذیرایی را مسدود می‌کنید؟

اگر چنین است شما به دروازه درازتری نیاز دارید.

ـ آیا می‌خواهید راهبند با طراحی داخلی فضای خانه هماهنگ و هم‌خوان باشد؟

این پرسشی است که در پایان باید بپرسید و اهمیت کمتری نسبت به دیگر پرسش‌ها دارد. زیرا گمان می‌رود شما نمی‌خواهید امنیت کودک‌تان را به خطر بیندازید.

صدها دروازه راهبند کودک در بازار موجود است که می‌تواند کودک شما را از راه‌پله‌ها دورنگه‌دارند. مطمئن شوید که پس از بررسی‌ها، همان راهبندی را که مناسب وضعیت شما است یافته‌اید. برای رهنمون بهتر می‌توانید نگاهی به راهنمای خرید دروازه راهبندی که ما پیشنهاد می‌دهیم بیندازید که همه‌چیز را برای آن‌که بتوانید بهترین راهبند کودک را بخرید ترسیم کرده است.

دروازه‌های راهبند برای فضاهای بزرگ

دروازه‌های راهبند فضاهای باز و بزرگ نیازمند آنند که به یک دیوار یا چارچوب پیچ شوند. این راهبند‌ها مجهز به ابزار فلزی یا چوبی هستند که به‌طور منظم به هم بست می‌شوند تا فاصله معینی را محکم بپوشانند.

اگر خانه شما بخش و فضای باز بزرگی در پیرامون پایه پله‌ها دارد که نیاز است برای آن راهبند و حصار بگذارید، دنبال راهبندی کمتر از اندازه ۳ در ۱ متر باشید.

یک راهبند ۳ در ۱ با ویژگی‌های خوب، هم‌چنان‌که فضای باز خوبی برای کودک می‌سازد، نباید برای کودک جاذبه ایجاد کند. این راهبندها قطعات اضافه‌ای دارند که می‌توانید جداگانه بخرید و به شما اجازه می‌دهد که فاصله‌های بیشتری را با قطعات کافی حصارکشی کنید؛ یعنی این‌که نه‌تنها می‌توانید راه دسترسی کودک به پله‌ها را ببندید بلکه می‌توانید دسترسی او به اتاق‌ها و خطرهای پیرامون پله را هم محدود کنید.

بیشتر پدرومادرهایی که خانه‌اشان فضای باز پیرامون راه‌پله دارد هواداران این نوع راهبندها هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *